Om os

Firmaet er stiftet af Ejner Graversen, Jan Jensen og Kurt Jensen som har mere end 25 års erfaring med små og store opgaver inden for branchen omfattende fundering, beton & kloak-arbejder.

 

I 2012 tiltrådte Kasper Henningsen som direktør.

 

Af større opgaver i København kan nævnes: Amalienborg, Lindencrones Palæ, Neptun Hotel, Illum, Magasin, Royal Copenhagen m.fl.

 

Vi påtager os opgaver i Danmark, Norden samt Nordtyskland.

 

Administration
Kasper W. Henningsen 
Adm. Direktør
 
Telefon: 46 75 03 03
 
E-mail:
kasper@danskfundering.dk
 
Lene Nielsen
Administration & bogholderi
 
Telefon: 46 75 03 03
 
E-mail:
lene@danskfundering.dk
 
Charlotte Andersen
Administration & bogholderi
 
Telefon: 46 75 03 03
 
E-mail:
charlotte@danskfundering.dk  
  
Produktion
Ejner Graversen
Projektleder
 
Mobil: 20 89 56 11
 
E-mail:
ejner@danskfundering.dk
 
Kurt Jensen
Entrepriseleder
 
Mobil: 25 30 41 12
 
E-mail:
kurt@danskfundering.dk
 
Morten G. Larsen
Entrepriseleder
 
Mobil: 25 75 96 02 
 
E-mail:
morten@danskfundering.dk         
 
Jan Jensen
Aut. Kloakmester / Formand
 
Mobil: 25 30 41 13
 
E-mail:
jan@danskfundering.dk                     
 
Tilbud og rådgivning
Kasper Wistrup Henningsen
Adm. Direktør
 
Mobil: 27 80 55 88
 
E-mail:
kasper@danskfundering.dk         
Ejner Graversen
Projektleder, m. IDA
 
Mobil: 20 89 56 11
 
E-mail:
ejner@danskfundering.dk         
Michelle Hein
Tilbudsberegner
 
Mobil: 20 91 25 75
 
E-mail:
michelle@danskfundering.dk