Kontakt

Administration

Lene Nielsen

Administration & bogholderi​

Telefon: 46 75 03 03

​E-mail: lene@danskfundering.dk

Charlotte Andersen
Administration & økonomi

Telefon: 46 75 03 03
E-mail: Charlotte@danskfundering.dk

Produktion

Ejner Graversen

Projektleder​

Mobil: 20 89 56 11

​E-mail: ejner@danskfundering.dk

Kurt Jensen
Projektleder​

Mobil: 25 30 41 12

E-mail: kurt@danskfundering.dk

Morten G. Larsen

Projektleder​

​Mobil: 25 75 96 02 

​E-mail:morten@danskfundering.dk

Jan Jensen

Aut. Kloakmester / Formand

​Mobil: 25 30 41 13

​E-mail: jan@danskfundering.dk​​

Tilbud og rådgivning

Kasper Wistrup Henningsen

Adm. Direktør

​Mobil: 27 80 55 88

​E-mail: kasper@danskfundering.dk

Ejner Graversen

Projektleder, m. IDA​

Mobil: 20 89 56 11

​E-mail: ejner@danskfundering.dk

Jari K. Eloranta

Tilbudsberegner

​Mobil: 71 92 42 22

​E-mail: jari@danskfundering.dk

​Om os

Firmaet er stiftet af Ejner Graversen, Jan Jensen og Kurt Jensen som har mere end 25 års erfaring med små og store opgaver inden for branchen omfattende fundering, beton & kloak-arbejder.

I 2012 tiltrådte Kasper Henningsen som direktør.

Af større opgaver i København kan nævnes: Amalienborg, Lindencrones Palæ, Neptun Hotel, Illum, Magasin, Royal Copenhagen m.fl.

Vi påtager os opgaver i Danmark, Norden samt Nordtyskland.

DANSK FUNDERING A/S
Navervej 13 A
4000 Roskilde

I vores brochure kan du læse mere om, hvem vi er:

​Seneste nyheder

Nyheder på vej..

DANSK FUNDERING A/S​​

Navervej 13 A

4000 Roskilde

CVR: 28329466​